6666
56, Ankara
sonbaharsonbahar
37, Yalova
ZüricherinZüric...
19, ZÜRICH
Seyfi KaracaSeyfi ...
45, Bad walds
seref_cosgunseref_...
52, Balıkesi
nesimseknesimsek
49, Ankara
bellabella
34, Kuşadas
amasyaliamasyali
38, Amasya

Favoriten

MP3
Poem
Quote
Video
Lyrics
Joke
Blog entry
Forum topic
Image
Album

Personal Details

Real Name
Nazmi Öner
Beruf
Emekli Öğretmen
Stadt
Antalya
Bio

Nazmi Öner 1946 yılında doğdu. Isparta Gönen İlköğretmen Okulunu bitirdikten sonra 1964 yılında Erzurum Karayazı'ya bağlı Zorova Köyü İlkokulunda öğretmenliğe başladı. Sonra da Anadolu Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.
Erzurum'dan sonra öğretmenlik hayatı: Afyon, Burdur, Giresun ve Konya'da, İlkokul Öğretmeni, Sosyal Bilgiler ve Tarih Öğretmeni olarak otuz yıl devam etti.
2006 yılında önce otuz sekiz yıl geride kalmış olan öğrencilik ve ilk gençlik yıllarına ait şiirlerini "Yalnızlık, Gece ve karlar" adıyla yayınladı.Yine aynı yıl, yeni yazdığı şiirlerin bir bölümünü de "Dünya Yaşanası Bir Yer Değil" adlı kitabında yayınladı. Bu iki kitap, Gündüz Kitabevi Yayınları arasındadır.
"Tarihin tanımı" yazarın üçüncü şiir kitabı olup, Türkiye Şairler Birliği sitesinde yayınlanmıştır. Ayrıca yazarın: Türkiye tarihinden bir kesit olarak nitelendirdiği ve bir günlük gazeteyi kitap haline getirdiği "Gazete" adlı şiir kitabı ile "Kültüre Eleştirel Bakış" adlı şiir kitabı Antoloji.Com'da yayınlanmıştır. Bu üç kitap uygun basım koşulları oluştuğunda basılacaktır
Nazmi Öner'in "Amsterdam Şiir Gibi Şehir" adlı kitabındaki şiirleri ise: Antoloji.com, Türkiye Şairler Birliği ve Gündüz Kitabevi gibi Internet sitelerinde yayınlanmaktadır.
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yaşanan krizleri "Nisan 2007 Tarihi" (Şeriat, Laiklik ve Türban Tartışmaları); Cumhuriyet Dönemini: "1923'den 2008'e cumhuriyet Değerlendirmeleri" ve ülkemizin acil sorunlarını "Aciliyetten Mecburiyete" adlı dosyalarında nesir olarak hazırlamış olup; Kenthaber.com'daki köşesinde bazı bölümleri yayınlanmıştır.
Yazarın Avustralya ve Avrupa'da bulunduğu dönemler ile, Mısır ve Uzak Doğu gezilerindeki izlenimleri ise bir gezi kitabı olarak hazırlanmaktadır.

User points

Points
20

Verlauf

Gästebuch
Zeige die neuesten Gästebucheinträge
Blog
Zeige aktuelle Blogeinträge
Flag user
flag this
Registrierungsdatum
11 Jahre 20 Woche
Profil Besucher
No visits by now