dj_slowdj_slow
,
persiapersia
,
Gonca GÜLGonca GÜL
24, Kayseri
nesimseknesimsek
49, Ankara
rotterdamlirotter...
, Amsterdam
aslihan schneiderasliha...
27, stuttgart
Kış GüneşiKış ...
, istanbul
beriwanberiwan
, Wan

Favoriten

MP3
Poem
Quote
Video
Lyrics
Joke
Blog entry
Forum topic
Image
Album

Personal Details

Real Name
Halit ÖZDÜZEN
Alter
65
Gender
Male
Beruf
Araştırmacı/Yazar
Stadt
Ankara
Land
Türkiye
Bio

* ÖZDÜZEN HALİT 1944 yılında Adıyaman’da doğup, temel eğitimini bu şehirde, orta öğrenimini Adana, yüksek öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı. Sonraki yıllarda, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde bir eğitim programına katıldı.

Tasavvuf, tarih ve diğer sosyal bilimlerle, Arapça ve Farsça dillerine de ilgi duyan araştırmacının: Tasavvuf Yolcusu/Tarikatlar ile Alevilik ile Aşk Yolcusu/ Mevlana ve Mevlevilik isimli kitapları Ötüken yayınlarından, Esma’ül Hüsna isimli kitabı ise Beyaz Kule yayınları arasında çıkmıştır. Yahudilik ve Hıristiyanlık Tarihinin incelendiği; İslam açısından kadının sosyal tarihinin araştırıldığı ve Ortadoğu Tarihinden kesitlerin yer aldığı Adıyaman Tarihi çalışmaları kademeli olarak yayına hazırlanmaktadır. Kronolojik İslâm Tarihi, Dini Şiirler Antolojisi ve diğer konulardaki çalışmaları halen devam etmektedir.

Yazılı/sesli dergi, radyo ve Internet sitelerinde makale, şiir ve söyleşileri yayımlanan Özdüzen’in, şiirlerinden bazıları Tasavvuf,Deyiş/ Nefes ve İlahi formunda bestelenmiştir.

User points

Points
154

Verlauf

Gästebuch
Zeige die neuesten Gästebucheinträge
Blog
Zeige aktuelle Blogeinträge
Flag user
flag this
Registrierungsdatum
10 Jahre 26 Woche
Profil Besucher